Mutlu Anlar

Mutluluktan bahsederiz, nedir mutluluk ?

var mı bir fikriniz? söylediklerinizi duyar gibiyim elbette bu konuyla ilgili bir çok düşünceniz vardır.

Hayat anlardan oluşuyor hiç bir durum kalıcı değil,an be an değişim süre gelir yaşamda...yirmi dört saat boyunca aynı durumun devam ettiğini bir düşünün; gülmek  hiç durmadan, ağlamak  soluklanmadan,yemek içmek vesaire...

Bu durum ve duyguların süresiz, kesintisiz olması dayanılmaz bir hal olurdu eminim.

Mutlulukta anlıktır, bir anda gelir ve geçer o halde bize düşen o mutlu anları yakalayıp olabildiğince özümsemek ve o anda mümkün olduğunca var olmak. Ya mutsuz olduğumuzda... onunda bir çaresi var elbet,sizi mutsuz kılan faktörü farklı bir bakış açısıyla değerlendirip size o durumun kattıklarını düşünerek olayı kabullenmek mutsuzluğunuzu bir nebzede olsa hafifletir,öyle ya o da anlık.

O halde var olduğumuz sürece anlarımız olacak, o anları bir birine ekleyip bir film şeridi gibi zamanlar yaratıyoruz yanlış okumadınız ( bizler ) kendimiz yaratıyoruz zamanı.

Andaki davranış ve halimiz bir sonraki anı etkiliyor ve film şeridinin gidişatı bize göre şekilleniyor, bu filmin kahramanı ve yönetmeni sizsiniz. Senaryo yazarı farklı, o size kaba taslak bir senaryo sunuyor sahnede ona ait,ama şunu unutmayın ki siz oyuncu ve yönetmensiniz senaryonun gidişatını siz belirler ve oynarsınız.

Hadi bakalım kolay gelsin bu sizin filminiz.

Sonya Renkli
Facebookta Paylaş
 

Makaleler


Angora Sanat
ANGORA SANAT Türkiye'nin Kültür, Sanat ve Yaşam Portalı - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
Web Tasarım Web Hosting Ankara : GLOBALNET