Ateşe Uçan Kelebekler

Yönetmenliğini Fotoğraf Sanatı Kurumu (FSK) üyesi fotoğraf sanatçısı Selda Salman Acar ile Erdoğan Acar’ın yaptığı “Ateşe Uçan Kelebekler” filmi 30 KASIM 2012 Cuma günü Fotoğraf Sanatı Kurumu salonunda gösterime girecektir.


ATEŞE UÇAN KELEBEKLER

Bir metropol olan İstanbul’da yalnız yaşayan Zeynep, ofis çalışanı olarak rutin hayatına devam etmektedir. İçerisinde bulunduğu insan ilişkilerinin yüzeyselliği onu daha çok yalnızlığa itmekte, çevresine uyum sağlamasını zorlaştırmaktadır.

Zeynep’in içe dönüklüğü, yalnızlığı, hayal gücünü beslemekte, kimi zaman hayalleri ile gerçek üstüne çıkmakta, toplumda marjinal bir noktaya gelmektedir.

Her an,  her yerde karşımıza çıkabilecek terör olaylarının yanı başında, beklenen İstanbul depreminin gölgesinde, çocuk sahibi olma yaşının sınırında olan Zeynep’in iç dünyasına bir yolculuk yapılmaktadır.

Gerçek ile hayal, doğa ile kent, aşk ve çocuk kavramları arasına sıkışmış olan bir kadının yaşamından yola çıkılarak, modern kent ilişkileri, hiyerarşi ve otorite kavramları sorgulanmakta, terör ve savaş kavramlarına ince göndermeler yapılmaktadır

Köyden kente getirilmiş ancak kendini köyünde sanan yaşlı teyze de, daha iyi bir yaşam için taşradan kente göç etmiş Şükran da bu modern dünyada kaderlerini yaşamaktadırlar.

Zeynep’in bu rutin yaşamında, bir yabancının basit bir sorusu onun yaşamını nasıl etkileyecektir?


Facebookta Paylaş
 

Angora Sanat
ANGORA SANAT Türkiye'nin Kültür, Sanat ve Yaşam Portalı - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
Web Tasarım Web Hosting Ankara : GLOBALNET