Amazon Rock Tarihi / Jan Paçal

Anarşist gazeteciden bir ilk daha

Amazon Rock Tarihi

Ülkemizde ilkleri gerçekleştiren Gazeteci Yazar Jan Paçal, Masal Bekçisi üçlemesini ardından Amazon Rock Tarihi isimli çalışması ile yine gündemde. İnceleme araştırma tarzında Favori Yayınları tarafından yayınlanacak olan kitap 15 Mart tarihinde kitapevlerinde yeralacak . Amazon Rock Tarihi, Kadıköy İmge Kitap Evinde 16 Mart’ da bir imza günü ile de okuyucuları ile buluşacak.

Araştırmasının ülkemizde sahne alan tüm kadın rock sanatçılarını kapsadığını ancak yinede eksik kaldığını söyleyen Paçal, “ Sanat dünyamız kadınlarımızın başları üzerinde yükselirken, cinsiyet ayrımcılığının gelişmekte olan her ülke için tehlikeli olduğunu hepimiz biliyoruz” diyor. Paçal, yeni kitabının şimdiden 2. baskı için hazırlanmaya başlandığına dikkat çekiyor. İlk baskıda yeralmayan sanatçılarımızı  2. baskıda yeralmaları için davet ediyor ve yayınevi ile iletişime geçmeleri gerektiğini söylüyor.

Jan Paçal, “Bu çalışmayı annesinin ve de varsa eğer kız kardeşinin bayan olduğunu unutanlara ithaf etmek istiyorum. Ve aslında bu kolektif bir çalışma ben sadece bilgileri bir araya getirip düzenledim. O nedenle emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve birlikte çok daha kapsamlı bir çalışma yapmayı diliyorum” diyor.Facebookta Paylaş
 

Angora Sanat
ANGORA SANAT Türkiye'nin Kültür, Sanat ve Yaşam Portalı - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
Web Tasarım Web Hosting Ankara : GLOBALNET