Paris'te Tersyüz


Çağdaş sanata gönül vermiş, sosyal sorumluluk farkındalığıyla ve dayanışma düşüncesiyle bir araya gelerek kurduğumuz Derneğimiz, Paris sergisiyle yeni bir coşku yaşamaktadır.

Derneğimiz bu etkinlikle, bugüne kadar yaptığı tüm etkinliklerde olduğu gibi kuruluş gerekçemizi oluşturan, Kadın Sanatçıların yurtiçi ve yurtdışında kültür çevrelerindeki konumunu, sanat pratiklerinin ilerlemesini, iletişim, dayanışma ve işbirliğinin geliştirilmesini sağlama konusunda ileri bir adım daha atmaktadır.

Toplumun kültürel kalkınmasına, çağdaş sanatın gelişmesine katkıda bulunmak, çocuk ve gençlerin sanata ilgi ve eğilimlerine yardımcı olmak düsturuyla hareket eden Derneğimiz bu sergimizde, çağımızın büyük sorunlarından biri olan '' tersyüz'' olma temasını ele almaktadır.

Cezmi Orhan'ın dediği gibi: ''Toplumumuzun ve hatta Dünyamızın giderek anladığımız, anlaştığımız, kanıksadığımız ve uyum sağladığımız veya böyle olduğunu sandığımız bütün değerlerinin teryüz edildiği bir çağı yaşıyoruz.

Her şey teryüz oluyor.

Doğa, insan, toplum, onur, sağlık... Daha fazlası için tersyüz ediliyor.

Sanat aracılığıyla bütün bu yozlaşmaları ve ikirciklikleri tersyüz konseptiyle ele alan SDK sanatçıları, bu iki durumu da gözler önüne seriyor ve seçimi bize bırakırken bize galiba insan olmayı seç diyor.''

 

 

 

 

 

 

 

Facebookta Paylaş
 

Angora Sanat
ANGORA SANAT Türkiye'nin Kültür, Sanat ve Yaşam Portalı - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
Web Tasarım Web Hosting Ankara : GLOBALNET