Tayfun Kocaman "Siyah Beyaz'a Dair"


Fotoğraf Sanatı Kurumu 02 Kasım 2012 Cuma günü saat 19:00 da yeni bir sergiye ev sahipliği yapacaktır;  “Siyah Beyaz’a Dair” Tayfun KOCAMAN


FSK'da 02 Kasım 2012 Cuma günü Saat 19:00'da, Tayfun KOCAMAN tarafından hazırlanan "Siyah Beyaz’a Dair" adlı fotoğraf sergisinin açılışı ve fotoğraf gösterisi yapılacaktır. Sergide ve gösteride yer fotoğraflar orta format filmli makinalarla çekilmiş ve fotoğrafçının kendisi tarafından banyo ve baskıları yapılmıştır. Siyah beyaz karelerin tadını bir kez daha tatmak için sizleri FSK'ya davet ederiz.


Tayfun Kocaman 1954 yılında İzmir'de doğdu. Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Yaşamını deri ticaretiyle devam ettirdi. 1970 yılında amatör fotoğrafçılık çalışmaları başladı. 1986 yılında İFOD İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği'nin kuruluşunda aktif rol aldı ve ilk dönem başkanlığını yaptı. 1997'den Ocak 2007'ye kadar İFOD Başkanlığı ve Ocak 2011’e kadar da İFOD Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. Şu anda 7 senedir görev aldığı TFSF Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.
Kurduğu ufak bir fotoğraf atölyesinde, fotoğrafta proje üretmeye ve uygulamaya başlamıştır.
50’yi aşkın fotoğraf sergisine katılmıştır. Özgün fotoğrafına devam etmektedir. İzmirli Ressam Portreleri, İzmirli Seramik ve Heykel Sanatçıları ve İzmirli Edebiyat İnsanları adlı projesine çalışmaktadır.
Karşıyaka Belediyesi, Konak Belediyesi ve Gaziemir Belediyesi’nde fotoğraf eğitmeni olarak, yüzlerce amatör fotoğrafçı yetiştirmiştir.
Facebookta Paylaş
 

Angora Sanat
ANGORA SANAT Türkiye'nin Kültür, Sanat ve Yaşam Portalı - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
Web Tasarım Web Hosting Ankara : GLOBALNET