Bachfest Ankara Emma Kirkby ve İzmir Barok Konseri

Bachfest Ankara Emma Kirkby ve İzmir Barok


Bachfest Ankara-Emma Kirkby ve
İzmir Barok Konseri
Tarih: 14 Ocak 2014  Saat: 20:00


ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu, Ankara

Bachfest Ankara 2014 yılı programı, tüm zamanların en iyi sopranolarından biri kabul edilen Emma Kirkby, usta keman sanatçısı Ingrid Seifert ve İzmir Barok Topluluğu konseri ile başlıyor.

Bachfest Ankara, her ay bir konserle büyük besteci Johann Sebastian Bach’ın eserlerini Ankara dinleyicisi ile buluşturuyor. İlk konser, 14 Ocak 2014 tarihinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu'nda gerçekleştirilecek.

BBC Müzik Dergisi tarafından tüm zamanların en iyi sopranoları arasında gösterilen Emma Kirkby, Oxford’da öğrenciyken ve daha sonra öğretmen olduğu yıllarda korolorda ve küçük gruplarda şarkılar söyledi. 1971’de Taverner Korosu’yla ve 1973’te de Consort of Musicke’yle olan uzun birlikteliğine başladı. Yoğun kayıt faaliyetlerinin yanında, Kirkby meslektaşları ile canlı konserlerde geniş bir repertuvarı icra etmektedir.

London Barok Topluluğu’nda 30 yılı aşkın performans sergilemiş usta kemancı Ingrid Seifert, barok müziğin büyük isimleri Harnoncourt ve Kuijken ile sayısız kayıtlar yapmış ve konserler vermiştir. Halen Londra’da Royal College ve Kraliyet Müzik Akademisi’nde masterclass çalışmalarına devam etmektedir.

25 yıla yakın zamandır birlikte oda müziği konserleri veren Bülent Oral ve keman sanatçısı Hakan Özaytekin, hayalini kurdukları İzmir Barok Topluluğu'nu hayata geçirmeyi başarmışlardır. Topluluğun göze çarpan en önemli özelliği, barok müziği, dönem enstrumanları ve stili ile seslendirmeleridir. Türkiye’de bunu gerçekleştiren ilk topluluk olmaları kendileri için ayrıca bir gurur vesilesi olmuştur.

İzmir Barok Topluluğu'nun geçtiğimiz günlerde kaydedilen “16. yüzyıldan 18. yüzyılın İlk Yarısına Avrupa ve Osmanlı Saray Müzikleri” adlı albümleri müzik marketlerdeki yerini almıştır.

www.bachfestankara.org
www.facebook.com/bachfestankara
www.twitter.com/bachfestankara


bilet için biletıx.....
Facebookta Paylaş
 

Angora Sanat
ANGORA SANAT Türkiye'nin Kültür, Sanat ve Yaşam Portalı - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
Web Tasarım Web Hosting Ankara : GLOBALNET