Ntjam Rosie/Ankara Caz Festivali

Ntjam Rosie/Ankara Caz Festivali

13 Haziran Cuma 2014
Saat: 20:30
CER Modern

Ntjam Rosie vokal, gitar/ vocal, guitar
Alexander van Popta klavye/keyboards
Jorn ten Hoopen gitar/ guitar
Bas Kloosterman bas gitar/ bass
Tuur Moens davul/ drums


Ntjam Rosie, maceracı repertuarını ve enerji dolu şarkılarını bizimle paylaşmak için ilk kez Ankara’da olacak. Müziğinde, doğduğu topraklara ait ritimleri soul ve caz gibi batılı ezgilerle buluşturan Rosie, hayranlık uyandıran renkli ve hareketli performansıyla, Ankara seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Yazın ilk günlerinin keyfini çıkaracağımız bu açık hava konserinde buluşmak üzere… Katkılarından dolayı Hollanda Kraliyeti Büyükelçiliği’ne teşekkür ederiz.

Kamerun doğumlu Hollandalı müzisyen Ntjam Rosie müzik eğitimini Rotterdam Codarts Academy of Music’te aldı. 2009 yılında kendisine Rotterdam müzik elçisi ünvanını kazandıran “Music Matters” ve “en çok gelecek vaat eden yetenek” ünvanıyla “MCN World Up!” ödüllerini kazandı. Ntjam Rosie’nin kendine özgü stilini yansıtan üç albümü var: Atouba, Elle ve At the Back of Beyond. Geç 70’lerden esintiler taşıyan Elle’de, soul ve cazı Brezilya ve Afrika ritimleriyle birleştiren Ntjam Rosie, son albümünü çıkarmadan önce ise kendi kendine gitar çalmayı öğrendi. At the Back of Beyond, Rosie’nin repertuarında dışavurumcu bir deneme. Ntjam Rosie geçtiğimiz yıllarda İstanbul Caz Festivali ve Alanya Caz Festival’ine katıldı, çok sayıda ülkede konserler verdi, North Sea Jazz Festivali’nde sahne aldı.

Elle dergisi tarafından stil sahibi kişiler ödülüne aday gösterildi ancak o kendini bir moda divası olarak görmüyor: “Birçok zaman diva olarak gösterildim, şimdi asıl renklerimi gösterme zamanı. Ve bu renkler canlı ve net.”


Bilet için tıklayınız...


Facebookta Paylaş
 
Angora Sanat
ANGORA SANAT Türkiye'nin Kültür, Sanat ve Yaşam Portalı - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
Web Tasarım Web Hosting Ankara : GLOBALNET