Ece Göksu & Neşet Ruacan/Ankara Caz Festivali

Ankara Caz Festivali-Ece Göksu-Neşet Ruacan
Ece Göksu & Neşet Ruacan
Ankara Caz Festivali
6 Haziran Cuma 2014
Saat: 20:30
ARMADA Hayat Sokağı/Ankara

Ece Göksu & Neşet Ruacan
Ece Göksu vokal/ vocal
Neşet Ruacan gitar/ guitar
Volkan Hürsever kontrbas/ contrabass


Hem piyano hem vokal alanında cazın yeni nesil parlayan yıldızlarından Ece Göksu ve yılların gitar efsanesi Neşet Ruacan mart ayında kaydettikleri “Slow, Hot Wind” isimli, caz standartlarından oluşan albümleri ile festivalin ücretsiz açık hava konserlerinden birini gerçekleştirecekler. Konserin ev sahibi Armada’ya teşekkür ederiz.

Ece Göksu piyano alanında konservatuar eğitimini Türkiye’de tamamladıktan sonra 2007’de Fullbright bursu ile caz vokal yüksek lisansı yapmak üzere ABD’ye gitti. Burada Nancy Marano, Cecil Bridgewater ve Mulgrew Miller gibi isimlerle çalıştı. 2011’de Yavuz Akyazıcı Project’in Turkish Standards Vol.1 adlı albümünde yer aldı, “The Duke Ellington Orchestra” ile konser verdi. İlk solo albümü olan Masal, 2012’de piyasaya çıktı.

Türkiye’nin caz gitar efsanesi olmuş; Herbie Hancock, John Ormond, Nathan Davies ve Woody Williams gibi müzisyenlerle sahne almış; TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası’nın yıllarca şefliğini yapmış ve Türk cazına büyük katkılarda bulunmuş bir sanatçı, Neşet Ruacan. Geçtiğimiz festivalin açılış konserini onurlandıran bu büyük isme Ece Göksu ile beraber Volkan Hürsever eşlik ediyor. Hediye isimli albüm projesiyle de festivalde ağırlamış olduğumuz kontrbas ustası Volkan Hürsever, bugüne kadar Türk caz müzisyenlerinin neredeyse tamamıyla sahne aldı. Alan Harris, Marion Cowings, Billy James, Harvey Thompson, Clifford Jarvis gibi dünyanın önde gelen müzisyenleriyle de başarılı çalışmalara imza attı.

Bilet için tıklayınız...

Ayrıntılı bilgi için : 0312 219 13 19Facebookta Paylaş
 
Angora Sanat
ANGORA SANAT Türkiye'nin Kültür, Sanat ve Yaşam Portalı - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
Web Tasarım Web Hosting Ankara : GLOBALNET